ECZAKDER Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Başkandan                          

 • ECZAKDER, Eczacılık Fakültesi Dekanları Konseyi’nce, Yüksek Öğretim Kurumlarında Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Yönetmeliği çerçevesinde, Eylül 2011’de bağımsız bir kurul olarak oluşturulan Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu’nun (ECZAK) tüzel kişilik kazanması amacıyla Mayıs 2014’te,  kurulmuş ve Aralık 2014 tarihinde Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmıştır.

   

  Derneğimiz ECZAKDER, eczacılık eğitimi programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye'de eczacılık eğitiminin uluslar arası alanda rekabet edebilir düzeyde kalitesinin yükseltilmesini hedeflemekte ve gelişimine katkı sağlamayı öngörmektedir.

   

  ECZAKDER tarafından Ocak 2014 itibariyle fakültelerin akreditasyon başvuruları değerlendirilmeye alınmış ve bu güne kadar 10 eczacılık fakültesi akredite edilmiştir.

   

  Eczacılık Fakültesi Dekanları Konseyi’nin (ECZDEK) kurulmasını sağlayan ve çalışmalarını yürüten dekanlarımıza; ECZAKDER kurul ve komisyonlarında, çalışma gruplarında görev alan değerli üyelerimize vermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Web sayfamızın, ilgilenenlere faydalı olmasını diler saygılarımızı sunarız.

   

  Prof. Dr. Sevim ROLLAS

  ECZAKDER Yönetim Kurulu Başkanı

Haberler                         

Sağlık Bilimleri Kongresi

ECZAKDER Başkanı Prof.Dr. Sevim Rollas, 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Sağlık Bilimleri Kongresine katılmış ve 'Özdeğerlendirme Raporu' başlıklı bir sunum yapmıştır.

I. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi

Eczacılık Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği ile Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliği ile 9-10 Mayıs 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi, Kırmızı Salon Ankara'da gerçekleştirilmiştir.