ECZAKDER Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

ECZAKDER'de Bayrak Değişimi

ECZAKDER Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas'ın 31 Mart 2021 tarihinde görevinden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu Başkanlığına yine kurucu üye olarak uzun yıllardır görev yapan Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seçkin Özden seçildi.

YÖKAK'tan ECZAKDER'e Yıllık İzleme Ziyareti

ECZAKDER Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) İzleme Yetkisi Sayın Uzm. Ayhan KOÇER 19 Şubat 2021 tarihidnde Derneğimize çevrim içi bir değerlendirme ve izleme ziyaretinde bulundu.

Değerlendirme Raporlarında Tutarlılık

ECZAKDER Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas 14 Şubat 2021 tarihinde çevrim içi olarak "Değerlendirme Raporlarında Tutarlılık" konulu bir konferans verdi.

ECZAK Yeni Kurul Üyeleri Görevine Başladı

Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK)  25.Ocak 2021 tarihinde yapılan ECZAKDER Yönetim Kurulu Toplantısı ile yenilendi. Görev süreleri dolan ECZAK üyelerinin yerine yeni isimler seçildi.

ECZAKDER'de Geniş Katılımlı Çevrim içi Toplantı

ECZAKDER Yönetim Kurulu üyeleri, Danışmanlık ve Eğitim Komisyonu (DEK) üyeleri, Mevzuat Çalışma Grubu ve 2021 yılında yapılacak olan ilk Değerlendirme ve İzleme Ziyaret Ekibi (DİZE) üyelerinin katılımıyla bir çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

ECZAK Çevrim içi toplandı

Eczacılık Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu ECZAK, Kurul Başkanı Prof. Dr. Seçkin Özden başkanlığında, 13 Kasım 2020 tarihinde 10 üyenin katılımıyla çevrim içi bir toplantı düzenledi.

Değerlendirici Eğitimi Öncesi Çevrim-içi Toplantı

8-9 Eylül 2020 tarihinde uzaktan eğitim modülü şeklinde yapılacak olan ECZAK Değerlendirici Eğitimlerinin öncesinde toplantı gündemi ve içeriği hakkında görüşmek üzere 4 Eylül 2020 tarihinde bir ön değerlendirme toplantısı yapıldı.

Covid-19 Pandemisi nedeniyle alınan erteleme kararları

06 Ocak 2021 tarihinde akreditasyon süresi sona erecek olan ve 2020 Ocak’ta tekrar başvuruda bulunan eczacılık fakültelerinin eğitim programı akreditasyonlarının 06 Ocak 2022  tarihine kadar uzatılmasına...

Sağlık Bilimleri Kongresi

ECZAKDER Başkanı Prof.Dr. Sevim Rollas, 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Sağlık Bilimleri Kongresine katılmış ve 'Özdeğerlendirme Raporu' başlıklı bir sunum yapmıştır.

I. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi

Eczacılık Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği ile Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliği ile 9-10 Mayıs 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi, Kırmızı Salon Ankara'da gerçekleştirilmiştir.