Prof. Dr. Mesut SANCAR

Prof. Dr. Mesut SANCAR

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Klinik Eczacılık Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. 2011 ylında Doçent, 2017 yılında da Profesör oldu.

1998 yılında Klinik Eczacılık Derneği kurucuları arasında yer aldı ve halen aynı derneğin yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir. 2009 ylınından beri kendi fakültesi dışındaki bazı eczacılık fakültelerinde klinik eczacılık dersleri vermeye devam etmektedir. 2003 yılından beri Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından yürütülen klinik eczacılık konulu meslek içi eğitim programlarının eğitici kadrosunda yer almıştır.

Eczacılıkta Uzmanlık Kurulu Müfredat ve Standartları Belirleme Komisyonu üyesidir. 2016-2018 yılları arasında Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyonu Kurulu üyeliği yaptı ve halen Ulusal Eczacılık Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği saymanlığı yapmaktadır. 2002 yılından beri Avrupa Klinik Eczacılık Derneği üyesi olup her yıl düzenli olarak bilimsel kongrelerini takip etmektedir. 2012-2015 yılları arasında dekan yardımcılığı yapmıştır. Halen Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık Anabilim Dalı ve Meslek Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.